Vánoční tipy pro milovníky kávy 2017

Do svátků nám zbývá ještě měsíc a dva týdny, ale vy si přesto lámete hlavu, čím toho svého kávomila potěšit na Vánoce? Milovníkům kávy se dárky nakupují snadno, stačí jen mrknout na letošních pět tipů, které vás mohou inspirovat a které jsem vytvořila různým kávomilům na míru. Slibuju, že se jim rozzáří oči, až dárek od vás najdou pod stromečkem. 🙂

1. Pro kávomila začátečníka

Pokud máte doma nadšeného milovníka kávy, který si chce začít doma připravovat svou vlastní skvělou kávu pomocí některé z alternativních metod, ale teprve začíná do tajů domácí přípravy kávy pronikat, pak je pro něj ideální dárkem french press, vlastní kávomlýnek a čerstvá kávová zrnka. Víc není třeba. 🙂 Nezapomeňte také přiložit návod k přípravě kávy ve french pressu a jak si správně umlít kávu.

 

2. Pro kávomila cestovatele

Pokud má váš kávomil doma spoustu udělátek na přípravu kávy, ale stráví hodně času někde na cestách a rád by si připravil svůj šálek i někde jinde než doma, pořiďte mu speciální sadu na cestování. Alternativní příprava kávy nemusí nutně probíhat doma, i v hotelu nebo třeba někde v kempu o táboráku si můžete připravit skvělou kávu. Jako dělaným je pro to aeropress, který je lehký, skladný a nerozbitný, filtry do aeropressu, kterými odfiltrujete kávovou sedlinu, šikovný mlýnek Porlex Tall, který se vám vejde do aeropresssu a ušetří vám místo v kufru, a samozřejmě nezapomeňte ani na čerstvou zrnkovou kávu.

Přibalte také návod na přípravu kávy v aeropressu a jak si kávu v aeropressu správně umlít.

 

3. Pro kávomila experimentátora

Máte doma kávomila, který už má za sebou letité zkušenosti a je těžké ho překvapit? Pořiďte mu něco, co jen tak někdo doma nemá a u čeho se na chvíli zabaví. Vacuum pot v kompletním balení s filtry, kahanem i míchátkem je pro takového experimentátora ideální. Vypadá jako nějaká chemická sestava a proces přípravy kávy v něm je fascinující.  A přibalte mu také jednu z nejdražších káv na světě, cibetkovou kávu, kterou stojí za to ochutnat.

Určitě se bude hodit i návod na přípravu kávy ve vacuum potu a nějaké to povídání o cibetkové kávě pro rozšíření znalostí. 🙂

 

4. Pro kávomila uspěchaného

Pokud váš kávomil nemá vůbec čas na domácí přípravu kávy, ale bez svého každodenního šálku se neobejde, pořiďte mu pod stromeček šikovný automatický kávovar, který mu jeho oblíbený nápoj připraví na pár stisknutí tlačítka, sám si kávu umele a sám se čistí, a také stylový KeepCup, ve kterém si kávu může vzít s sebou nebo si někde po cestě koupit kávu v kavárně, pokud absolutně nestíhá.

 

5. Pro kávomila náročného

A pokud máte doma náročného kávomila, zkušeného znalce tajů přípravy kávy a milovníka toho jediného a dokonalého espressa, pak se možná Vánoce trochu prodraží. Co bychom pro ty naše kávomily ale neudělali? 🙂 Náročný kávomil určitě ocení pečlivě vybranou espresso směs, luxusní automatický kávovar, který umí to nejlepší espresso na světě, a parádní dvoustěnné sklenice na espresso, ve kterých je možné obdivovat tu perfektní pěnu.

 

Doufám, že vašeho kávomila letos Ježíšek více než potěší. Krásné Vánoce! 🙂

 

*Použité fotografie: náhledový obrázek: Ravl Shah, na základě licence CC BY 2.0, flickr.com

Markéta
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.