Elektrické moka konvičky

O moka konvičkách a jak si v nich připravit kávu, už jsme psali tady. Tento čím dál oblíbenější způsob alternativní přípravy kávy, který jak jinak vymysleli a zdokonalili kávomilští mistři Italové, je jednoduchý a umožní vám hezky doma (nebo i na cestách) si připravit vynikající silnou kávu, která má chuťově blízko k espressu. Kromě té klasické varianty moka expres se ale také vyrábí i elektrická moka konvička a o té si povíme pár slov v tomto článku.

Proč elektrickou moka konvičku?

U moka konvičky platí dvojnásob, že je třeba dodržovat určité postupy, aby vám výsledná káva chutnala. V moka express je totiž poměrně snadné kávu buďto spálit nebo z této nádobky udělat malou kuchyňskou bombu, když pořádně nedošroubujete uzávěr. Když ale postupujete správně, odměnou vám bude káva silnější než běžná překápavaná, s trochou pěny, ale ne tolik silná jako espresso. A elektrická varianta moka konvičky vám může ušetřit pár vrásek při přípravě.

Elektrické moka konvičky mají zabudovaný časovač a alarm, takže vám přístroj dá vědět, kdy si můžete do šálku nalít čerstvou kávu. Nemusíte tedy moka express tolik hlídat, stačí ho jen zapojit do zásuvky, přidat středně hrubě namletou kávu a vodu a konvičku zapnout. Celý proces je tedy automatický, vy jen nastavíte, kolik šálků kávy si přejete uvařit a pak už necháte kovičku dělat svou práci.

Nespornou výhodou také je, že u klasické moka konvičky se neobejdete bez sporáku, ohně či vařiče, takže pokud si chcete svůj moka express vzít na cesty, může se stát, že budete bez kávy. Elektrická moka konvička potřebuje jen elektřinu. Navíc ji můžete postavit kamkoli díky jejímu podstavci a nespálit tak sebe nebo něco jiného.

Elektrická moka konvička má hned několik výhod, na druhou stranu však přijdete o svůj oblíbený rituál přípravy kávy, když tahle mašinka udělá všechno za vás. Pokud ale připravujete kávu pro několik lidí, můžete vám elektrická varianta oblíbené moka konvičky mnohé ulehčit. Káva také po uvaření zůstává ještě asi 25 minut čerstvá a horká díky speciálnímu režimu dohřívání.

Popis přípravy kávy v moka express najdete v tomto článku.

Jakou elektrickou moka konvičku si pořídit?

Na trhu elektrickým moka konvičkám momentálně vládnou dvě značky – Bialetti, který je řady prověřeným výrobcem, a řada G.A.T. Kromě jména výrobce, kvality zpracování a designu byste se však měli ještě zamyslet nad tím, kolik šálků budete v moka konvičce připravovat a podle toho si vybrat vhodnou velikost. Obvykle je k dispozici menší velikost pro 3 nebo 4 šálky nebo větší velikost pro 6 šálků. Některé moka konvičky mají i více možností díky adaptéru.

Oblíbenou variantou je Bialetti Moka Timer pro 3 šálky nebo také pro 6 šálků s příjemným klasickým designem a užitečnými funkcemi jako například automatický režim pro přípravu kávy či speciální podstavec s tepelnou izolací.

A co vy a moka konvička? Dáte přednost klasické variantě nebo té elektrické? Podělte se v komentářích. 🙂

Markéta
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.