Cestujete? Jak je to s kávou na cestách?

Cestujete často a jste kávomil? Býváte častěji v zahraničí než doma a protože milujete kávu, nedáte dopustit na pravidelnou návštěvu kaváren? Co když to ale leze do peněz? Mrkněte na tenhle článek a inspirujte se, jak si může pomocí alternativních metod připravit kávu, i když zrovna nemáte k dispozici pohodlí vlastní kuchyně. 😉

Kávomilové, co vzít s sebou na cesty?

Pokud vyrazíte na nějakou delší cestu a nepřichází v úvahu každý den vysedávat v kavárně, pak si do kufru nezapomeňte přibalit kvalitní čerstvou zrnkovou kávu. Popřípadě si ji můžete koupit na místě v nějaké tamější kavárně, máte-li chuť trochu zaexperimentovat. Dobrá zrnka jsou základem dobře chutnající kávy.

Pak je třeba přibalit si i nějaký šikovný kávomlýnek, abyste si mohli zrnka namlít a vychutnat si tu úžasnou vůni, která vás obklopí. A nakonec se neobejdete bez udělátka na alternativní přípravu kávy. My doporučujeme buďto aeropress, dripper nebo grindripper.

O každé z variant se rozepíšeme podrobněji, takže si určitě vyberete tu, která bude pro vás ta pravá.

Varianta A: aeropress + kávomlýnek Porlex Tall

Aeropress je dobře skladný a lehký, takže je elegantním řešením, pokud si chcete někde na cestách připravit kávu. Příprava kávy v aeropressu je jednoduchá a určitě vás potěší i zpráva, že není vyrobený ze skla, tudíž je nerozbitný. Navíc je káva v aeropressu hotová během pár minutek (samotná extrakce trvá 1 až 2 minuty). Nezapomeňte přibalit ani filtry do aeropressu.

Když si navíc přikoupíte i šikovný mlýnek na kávu Porlex Tall, zjistíte, že ho můžete pohodlně vložit do aeropressu. Ideální řešení, pokud nemáte v kufru místa nazbyt. 🙂 Tenhle mlýnek je také vyrobený z kvalitního nerezu, takže se nemusíte obávat, že ho někde po cestě poškodíte.

Jak si kávu v aeropressu připravit, jsme se rozepsali podrobně v tomto článku.

Varianta B: dripper + kávomlýnek

Další možností je připravovat si kávu na cestách v dripperu. Připomíná trochu porcelánový šálek, příprava kávy je v něm velice rychlá (stačí pár minut) a jednoduchá. Postavíte dripper na šálek, vložíte filtr, namletou kávu a zalijete vodou. Dripper velikosti 1 se vám také snadno vejde do kufru i s papírovými filtry. Pokud si vyberete tento ocelový dripper, pak máte jistotu, že se vám nerozbije.

Pokud tedy hledáte opravdu snadný způsob přípravy kávy, pak sáhněte po dripperu. Dripper je ale méně skladný než varianta A, protože k němu potřebujete ještě mlýnek na kávu. Skvělý je například Porlex Mini, protože je opravdu malý a vyrobený z kvalitního nerezového materiálu, takže už něco vydrží. Oblíbený je také Hario Mini Mill Slim, který navíc ještě skvěle vypadá.

Podrobný návod, jak si kávu v dripperu připravit, a další tipy najdete v tomto článku.

Varianta C: grindripper

Máte-li rádi elegantní řešení, pak vás určitě zaujme grindripper. Nabízí totiž všechno, co potřebujete k přípravě kávy, v jednom. Má skvělý design, zásobník na kávová zrnka, součástí balení je i praktické pouzdro na cesty. Je lehký a snadno přenosný. Výhodou také je, že kávu si v něm jak umelete, tak připravíte. Je to vlastně taková chytrá kombinace mlýnku na kávu a dripperu. Zkrátka ideální pomocník pro kávomily cestovatele.

A jak si připravujete kávu na cestách Vy? 😉

*Použité fotografie: náhledový obrázek: Ian Iott, na základě licence CC BY-NC-SA 2.0, flickr.com

Markéta
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.