KeepCup – revoluce kávy s sebou

Možná už ho máte, možná uvažujete, že si ho pořídíte. Mají ho totiž všichni, kteří si kávu dopřávají „za pochodu“, a nejen oni. Tyhle barevné kelímky si snadno oblíbíte nejen pro jejich líbivý design, ale také pro jejich užitečnost. Pojďme se mrknout na zoubek KeepCupu. 🙂

Znáte to, čas běží rychleji, než jste předpokládali a než by se vám líbilo. Koukáte na hodinky, běháte po bytě a už víte, že ten ranní/odpolední/večerní šálek kávy si už nevychutnáte (a když ano, rozhodně ne v klidu). A co takhle vzít si kávu s sebou nebo si ji koupit někde po cestě do svého stylového KeepCupu, kelímku, který na rozdíl od těch papírových můžete používat znovu a znovu a znovu.

Jaká myšlenka stojí za vznikem KeepCupu?

KeepCup znamená mezi kávomily revoluci. Je to nová myšlenka, která by ráda změnila „coffee to go“ neboli kávu s sebou, kdy dostanete svůj oblíbený nápoj do papírového kelímku, který posléze vyhodíte do koše. Je to nepraktické a neekologické. Navíc, jak jistě uznáte, se nic nevyrovná tomu, když pijete kávu ze svého oblíbeného hrníčku/šálku/kelímku.

KeepCup je prvním znovupoužitelným kelímkem na kávu, který je šetrný k našemu prostředí a přírodním zdrojům. Je speciálně navržený tak, aby odpovídal baristickým standardům.

Za KeepCupy stojí dva bratři z Austrálie, kteří si v roce 1998 otevřeli kavárnu. Jejich byznys rostl a spolu s ním i ohromné množství použitých kelímků na kávu s sebou, což oba baristy přimělo porozhlédnout se po znovupoužitelných kelímcích. Na trhu však byly jen ty keramické, které se sice daly použít, zato však nebyly moc oblíbené u zákazníků. A tak přišel na svět první KeepCup.

Co je na KeepCupech skvělé?

  •  Jsou praktické, lehké a šetrné k životnímu prostředí.
  •  Nemůžete je rozbít. A když se vám náhodou převrhnou, káva se z nich nevylije. KeepCup je uzavíratelný a nepropustí ani kapku.
  •  Mají užitečný silikonový proužek, díky kterému vás KeepCup nebude pálit v ruce.
  •  Stanou se vaším stylovým doplňkem. Navíc můžete vybírat z nepřeberného množství různých barevných kombinací, které půdobí neotřele a originálně.
  •  KeepCup funguje jako termohrnek, udrží vaši kávu teplou o mnoho minut déle než klasický papírový kelímek.
  •  KeepCup je navržený baristy, takže v jakékoli kavárně vám do něj udělají kávu bez problémů. Vejde se totiž pod páku kávovarů, jak těch profesionálních, tak i domácích.
  •  Příjemným bonusem KeepCupu je, že si ho můžete pohodlně dát do většiny držáků na kolech nebo v autě.
  •  Můžete vybírat z několika velikostí: XS (114 ml), SiX (177 ml), S (227 ml), M (340 ml) a L(454 ml) podle toho, jestli dáváte přednost espressu, cappuccinu nebo třeba café latte.
  •  V některých kavárnách poskytují majitelům KeepCupu malou slevu.

Seznamte se s KeepCupem v tomto videu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A co Vy? Už máte svůj KeepCup? 😉

Markéta
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.