Káva s příchutí? Vyzkoušejte sirupy Monin

Rádi experimentujete a ochutnáváte různé příchutě kávy? Pak jste určitě o sirupech Monin slyšeli. Mají je v každé kavárně a objevíte je i v koktejlech či drincích na baru. Pojďme si o sirupech značky Monin říct něco víc. Dozvíte se o jejich historii, ale také s jakými příchutěmi se můžete setkat.

Společnost Monin je v současnosti jednou z nejlepších ve svém oboru, tedy ve výrobě sirupů k dochucování (například káv, koktejlů a jiných nápojů), barvení nebo aromatizování. Přitom mnohé překvapí, že jeho historie sahá až do období ještě před první světovou válkou.

Historie společnosti Monin

Firmu založil George Monin (bylo mu tehdy devatenáct let) ve francouzském městě Bourges v roce 1912. Zpočátku prodával vína a alkoholické nápoje, to všechno v povoze taženým koněm a s nápisem: Vášeň pro kvalitu. Během desetiletí se firma rozrůstala, rostla a expandovala po celé Evropě a nakonec i po celém světě. Stále je ve vlastnictví rodiny Moninů, po otci přebírá vedení syn a takhle to pokračuje už po více než století.

Přitom přímo na sirupy se firma Monin začala soustředit až ve 30. letech. Dnes se ukazuje, jak skvělá volba to byla. Nejenže Monin působí ve více než 140 zemích světa, ale nabízí také více než 140 různých produktů – kromě sirupů a dochucovadel, které nás v tomhle článku zajímají nejvíce, také likéry, omáčky, ovocné smoothies, přísady do koktejlů a instantní prášek na výrobu frappé.

Monin má po celém světě celkem čtyři studia, ve kterých si ti nejlepší z oboru každý den hrají a vytvářejí nové a nové příchutě. Máme se tedy určitě na co těšit. 😉

Sirupy Monin do kávy

Sirupy Monin ale nejsou jen výsadou baristů a kaváren. I vy si je můžete pořídit domů a přidávat si je do kávy. Nejběžnější je Monin Coffee Box, což je dárková sada sirupů určených pro přípravu kávy. V setu naleznete celkem čtyři profesionální barmanské či baristické sirupy s klasickými příchutěmi karamel, lískový oříšek, čokoláda a vanilka. Každá z lahviček má objem 0,25 litru, což se může zdát jako málo, ve skutečnosti ale stačí do kávy přidat jen opravdu malé množství (jinak si kávu přesladíte). Sirupy vám tedy dlouho vydrží a navíc je cena mnohem výhodnější, než kdybyste kupovali každý sirup zvlášt.

Samostatně potom můžete sehnat i sirupy Monin o více exotických příchutích či s větším objemem (prodává se i v 0,7l balení) jako například tiramisu, slaný karamel, mikulášská sušenka, perník, mandle, makadomový oříšek, pražený lískový oříšek, makronka, kaštan, javorový sirup, bílá čokoláda nebo amaretto sirup. Výběr je opravdu široký (a to ani nepočítáme ovocné a jiné příchutě, které se hodí spíše do koktejlů).

A pak už se můžete pustit do experimentů. Na internetu najdete spoustu receptů pro inspiraci. Mrkněte třeba na oficiální českou stránku Monin. Tam se třeba dozvíte, jak si připravit latté z cookies sirupu nebo okurkového (!) sirupu.

Ted už nám nezbývá jen popřát, aby vám chutnalo. 😉

A co Vy? Přidáváte si do kávy sirup nebo máte radši kávu po klasicku?

Markéta
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.